خانه / اخبار / اخبار انتخابات / دیدگاه محمد هاشمی در خصوص ورود نظامیان به عرصه انتخابات

دیدگاه محمد هاشمی در خصوص ورود نظامیان به عرصه انتخابات

محمد هاشمی گفت: شورای نگهبان، وزارت کشور یا هر شخص و نهادی که متصدی برگزاری انتخابات است، باید زمان انتخابات را طولانی‌تر کنند، یعنی به جای این‌که مردم از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب در یک روز رأی دهند، آن را مثلا ۳ یا ۵ روز قرار دهند تا مردم بتوانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سر صندوق حاضر شوند و رأی خود را بدهند.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، یک فعال سیاسی تاکید کرد: در فرهنگ ایرانی‌ها و بسیاری از ملت‌ها پذیرش فرد نظامی برای حکومت کردن خیلی قابل قبول نیست، در ایران هم اگر مردم به نظامیان رأی نمی‌دهند، بیشتر برای این است که نظر امام را در نظر می‌گیرند.
محمد هاشمی درباره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در خرداد ماه برگزار خواهد شد و حضور مردم در پای صندوق‌های رأی گفت: انتخابات امسال با انتخابات سال‌های قبل تفاوت‌هایی دارد که یکی از این تفاوت‌ها بحث کرونا است؛ زیرا این بیماری ظاهرا آن‌گونه که پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۰ مخصوصا در ماه‌های اول که قرار است انتخابات برگزار شود، وجود دارد.
این فعال سیاسی تاکید کرد: به نظر من با توجه به پروتکل‌ها و  دستورالعمل‌های بهداشتی، همه مردم نمی‌توانند در یک روز  رأی دهند و مانند سال‌های قبل مردم تا ساعت ۱۲ شب نمی‌توانند در صف‌های طولانی بایستند؛ زیرا ممکن است برخی به علت ترس از کرونا در پای صندوق‌های رأی حاضر نشوند و اگر حسن کنند خطری وجود دارد، بین بحث بین سلامت و رأی دادن همه سلامت خود و خانواده‌شان را انتخاب می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین شورای نگهبان، وزارت کشور یا هر شخص و نهادی که متصدی برگزاری انتخابات است، باید زمان انتخابات را طولانی‌تر کنند، یعنی به جای این‌که مردم از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب در یک روز رأی دهند، آن را مثلا ۳ یا ۵ روز قرار دهند تا مردم بتوانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سر صندوق حاضر شوند و رأی خود را بدهند؛ اگر این حالت اتفاق بیافتد مشارکت می‌تواند زیاد و یا در حد توقع باشد ولی اگر به همین شکل فعلی انتخابات برگزار شود، مشخص نیست حضور چگونه باشد.
هاشمی با بیان این که موضوع اصلی در هر انتخابات رقابت است، عنوان کرد: رقابت در انتخابات ریاست جمهوری بسیار موثر است، آن هم رقابت متوازنی که در آن  ۲ الی ۳ جناحی که در حال حاضر داریم، حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: اعتقادم بر این است که کسانی می‌توانند در صحنه حضور داشته باشند و مردم به آنها رأی دهند که متوازن باشند؛ مثلا اگر شخصی با سابقه از یک جریان باشد اما در جریان مقابلش شخصی ناشناس باشد طبعاً رقابت حزبی شکل نمی‌گیرد.

درباره ی admin2

همچنین ببینید

محمد هاشمی: نسل جدید از ما سوال می کنند که شما انقلاب کردید چه برای ما آوردید؟ آزادی؟ کو آزادی؟!

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران محمد هاشمی: نسل جدید از ما سوال می کنند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *