سرخط خبرها
خانه / اخبار / مناظرات علیه نظام است نه برای معرفی افراد

مناظرات علیه نظام است نه برای معرفی افراد

عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه صدا و سیما به صورت جناحی عمل می کند، طراح سوالات مناظرات در راستای بی آبرو کردن نظام عمل کرده است به این صورت که اسلام اصلا حکومتی ندارد، اخلاقی ندارد همچنین به مردم توجهی ندارد.

«محمد هاشمی»، عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با “روند مناظرات در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری” گفت: اصل مناظرات را علیه نظام می دانم، زیرا باید با توجه به فرهنگ کشور و اخلاق اسلامی مناظره بی طرف و متعادل را برگزار کنیم آن هم به این شکل که یک نامزد پس از معرفی خود به بیان برنامه هایش بپردازد و کسی را هم در صحبت هایش مورد تخریب قرار ندهد. در چنین مناظره ای باید سوالاتی که از نامزدها پرسیده می شود یک نوع باشد اما متاسفانه مناظره هایی که تاکنون پخش شده علیه نظام است و کاندیدا ها در حرف های خودشان، فقط نظام را زیر سوال می برند و می گویند اسلام اصلا نظام ندارد. مناظراتی که پخش می شود در حقیقت برای معرفی افراد نیست بلکه علیه نظام است، آقایان رعایت نمی کنند و مطالبی را درست یا غلط بیان می کنند. ممکن است اختلاف نظر و یا اختلاف سلیقه ای وجود داشته باشد اما همان را دست مایه قرار می دهند و رعایت نمی کنند، اینها آبروی نظام است، آبروی نظام را می برند.

هاشمی بیان کرد: در جریان مناظرات قبل بنی صدر بیان کرده بود “من که میگفتم اینها همه دزد و قاتل هستند ولی کسی باور نمی کرد اما حالا خودشان دارند با صحبت هایشان اثبات می کنند”. آقایان نه تنها مناظره نمی کنند بلکه بر علیه نظام مجادله به راه انداخته اند، با این سبک مناظره در نظام جمهوری اسلامی اصلا موافق نیستم زیرا فقط به نظام خسارت وارد می کند، اعتماد مردم را از نظام سلب می کند و مخالفین و معاهدین را مسلح می کند، آن وقت آنها مدعی می شوند و ما متهم.

عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: متاسفانه صدا و سیما به صورت جناحی عمل می کند، طراح سوالات مناظرات در راستای بی آبرو کردن نظام عمل کرده است به این صورت که اسلام اصلا حکومتی ندارد، اخلاقی ندارد همچنین به مردم توجهی ندارد معنا و مفهموم سوالات طراحی شده این را می رساند اما در همین سوالات هم در بین نامزدها تبعیض قائل می شوند.

او ادامه داد: مناظرات به جدال جناح ها تبدیل شده، جدالی که نه فقط یک جناح خاص را زیر سوال می برد بلکه به اصل نظام لطمه می زند. ما یک نظام اسلامی هستیم، اسلام حکومت و عدالت دارد باید نامه حضرت امیر به مالک اشتر را بخوانند و ببینند امیرالمومنین چه نوع حکومتی را معرفی می کنند، حکمران باید چه ویژگی های داشته باشد، چگونه باشد، ،چه برنامه ای داشته باشد و چه رفتارهایی با مردم در پیش بگیرد. شما دیدید که کاندیداها به این موارد اشاره ای کنند؟ اصلا فاصله هم دارند البته تقصیر نامزدها نیست طراحان سوال با این ویژگی ها فاصله دارند. از طراحان سوال بپرسید نامه حضرت امیر به مالک اشتر می گویند چیست؟ بسیاری هم اصلا به گوششان نخورده است.

تغییر زمان مناظره‌ها با نظر وزیر کشور نبود
اعلام زمان اولین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
هاشمی بیان کرد: طراحی و چینشی که شورای نگهبان در این دوره از انتخابات انجام داده عین بی عدالتی است ۵ نفر علیه یک نفر، جالب است که این ۵ نفر مسائلی را مطرح می کنند که خودشان باعث و بانی آن بودند و در دولتی که عصاره خودشان بوده، دولت احمدی نژاد اتفاق افتاده است. به ضرس قاطع می گویند ما پوششی نیستیم اما قبل از روز انتخابات ناچار به کنار گیری هستند و با بی صداقتی تمام با مردم حرف می زنند اگر هم کناره گیری نکنند که رای خودشان را شکستند و این برخلاف عقل سیاسی است.

او گفت: امام بنیان گذار نظام است، فقیه عادل و جامع الشرایط بودند اگر مبنای ما در حکومت داری امام باشد که ایشان می فرمایند که روحانیت شرکت نکنند اما اکنون شرایط خیلی بدتر شده است چند نفر نشسته اند و برای ملت تصمیم می گیرند، این در کجای اسلام آماده است چنین حقی ندارند حق مردم را سلب کنند. نظارت استصوابی و رویکرد شورای نگهبان از نظر امام و منطق امام، خلاف عدل و اسلام است این افکار نه عادلانه است و نه اسلامی.

درباره ی admin2

همچنین ببینید

محمد هاشمی رفسنجانی :اصولگرایان جایگزین ویژه‌ای برای آقای رئیسی ندارند/ دولت اصلاح طلب بدون پشتوانه کل نظام شکست می‌خورد

عضو هیات موسس حزب کارگزاران سازندگی گفت: «ترجیح من این است که نام شخص خاصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *